Notebook pro Natálku

8. prosince 2014 v 20:59 |  Pomáháme nemocným dětem...
Už jsem se dlouho neohlásila v akci NOTEBOOK pro čtrnáctiletou Natálku z Horažďovic, která trpí špatnou a bolestivou hybností končetin, chodí o berlích a těžce se jí píše. Proto nás její maminka poprosila o pomoc v podobě počítače, na kterém by Natálka měla snazší psaní.

Koupi jste odsouhlasili, a tak na ni konečně došlo.
A jelikož já už jsem špatně pohyblivá (naštěstí dočasně), nákupu počítače, který vybral můj Mirek, se ujali Dan s Kiki.

K počítači je zdarma navíc brašna, antivirus a licence k foto programu Zoner, kde si bude moci mladá slečna např. upravovat fotky. Především by jí měl ale počítač usnadnit přípravu do školy a posloužit jí namísto sešitů.


Nákup proběhl v Alze (7 999,-), a jelikož s sebou Kiki neměla kartu od našeho transparentního účtu, platili ze svého a já jim to pak z nadačního účtu poslala.

Vše pečlivě zdokumentovali, takže se na fotky můžete podívat.
Paní Sedláčková, Natálky maminka, nám taktéž přislíbila fotoreportáž z předání. Balíček dnes z Prahy odešel, takže radost uvidíme brzy :)


Ještě dodávám, že jsme bohužel nemohli předat osobně, protože Horažďovice jsou velmi daleko pro dvě těhotné :)


Dan po nákupu počítače


účtenka, kterou jsem mu obratem z transparentního účtu proplatila


pečlivé balení do poštovní krabice


A Kiki ve frontě s balíčkem :)


Odesláno!

Za celou akcí stojíte Vy a Vaše příspěvky na "účet nemocných dětí", za což mockrát děkuju.

Na kontě zbývá něco přes 10 tisíc.

A ráda bych se s Vámi poradila, co dál.

Jelikož mně letos Ježíšek nadělí miminko, skončí mi to pomyslné a prázdné mezidobí mezi Elenkou a jím, které jsem potřebovala vyplnit pomocí dětem. V tom jste mě skvěle podpořili. A teď přemýšlím, že je možná čas s tím skončit, cítím to tak.
Co jsem s Vaší pomocí zmohla, se udělalo, pomohlo se, kde jsme mohli, viděli jsme radost, zažili i zklamání a smutný chvíle a stejně je pořád tolik a tolik dětí, na jejichž potřeby jsme krátcí nebo se o nich ani nedozvíme.
Přesto jsou a kdo o nich chce vědět, ten o nich ví. Jsou jich plné nemocnice...


A tak mě závěrem svého působení v téhle naší společné, bohulibé činnosti napadlo, udělat něco právě pro takové. U nemocničních dětí, co jsem díky Elenky hospitalizacím osobně poznala, jsme začali, mohli bychom u nich skončit.

Co říkáte?

Anebo někdo víte o dítěti, kterému můžeme aktuálně pomoci?


Můj návrh by zněl, pozeptat se na oddělení, řekněme dětského kardia, na konkrétní děti, které nebudou mít bohatého Ježíška a navíc ho budou trávit v nemocnici...

Pište mi prosím své názory a tipy.
Moc Vám děkuju a speciálně i za pomoc s terapií, kterou jsem díky pomáhání dětem prošla.Štědrým přispěvatelům z Vašich řad se snad brzy odměním, jak nejlíp dovedu. Ale to je zatím můj tajný plán ;)
Nyní se těšme na fotky Natálky s notebookem a vymýšlejme, jak udělat veselé Vánoce těm nejsmutnějším...
+++
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Martin | 8. prosince 2014 v 21:15 | Reagovat

Tak za prvé bych Ti chtěl poděkovat za to, že ses takhle angažovala a několika dětem jsi udělala radost a pomohla jejich rodinám. Je to podle mě víc, než udělá většina lidí pro druhé lidi za celý život.
Za druhé chci vyjádřit lítost nad plánovaným koncem této činnosti, ale zároveň veliké pochopení a uznání toho, že teď budeš zase máma na plný úvazek a tahle charitativní činnost, ačkoliv se to možná nemusí každému zdát zjevné, si bere spoustu času a energie.
A za třetí můj návrh. Jsem pro nákup hraček na dětské oddělení v Motole, kde ta myšlenka začala.
Díky moc <3

2 KIKI | 8. prosince 2014 v 21:47 | Reagovat

Já jsem pro koupit něco Leniččce z Motola, kterou znala Elenečka a díky fb vím, že Lenička je v Motole NON-STOP. Udělala  bych ji ráda radost a  pak taky  i ostatním dětem.

A myslím si,že i při mateřství se dá občas  zvládnout pomoc, neříkala  bych všem dnům konec... :)  Osud nějakou příležitost určitě přinese.

Jsme dobrý tým Jani:))

3 Antea | Web | 9. prosince 2014 v 11:51 | Reagovat

Já si myslím, že jsi se rozhodla správně. Je načase jít o kus dál. Pomáhat přece můžeš i nadále, jen už nemusíš být tou aktivní, která to organizuje. :-)
A jen drobná poznámka, nevím jestli byl úplně nejlepší nápad dávat sem tu fotku toho podacího lístku. Protože jste zveřejnili adresu a telefon nejen Kiki, ale i té holčiny a pochybuju, že tohle je údaj, který by člověk chtěl mít zveřejněný na netu...

4 Bronislava Petříková | 9. prosince 2014 v 12:52 | Reagovat

Máte můj velký obdiv! Přeji Vám hodně zdraví a užívejte si opět to krásné "být mámou" Myslím na Vás a to samé přeji i Vašemu děťátku. Odvedli jste všichni společně plno užitečné práce. S pozdravem maminka Adélky, které jste pomohli nákupem zdravotního lehátka do vany :)

5 renuška | Web | 9. prosince 2014 v 14:32 | Reagovat

Martin to napsal skvěle. Ostatně jako všichni ostatní - Jani, bez legrace, po ránách osudu zasloužíš metál za to, co jsi zvládla dělat, že jsi našla sílu i přes bolest pomáhat tam, kde ta bolest "naštěstí" trvá a je. Mnoha lidem vč. mě jsi připomněla, jak jsme bohatí, protože máme zdravé děti, které potřebují také mnoho, ale zdaleka ne tolik, co děti marodné. A proto souhlasím i s tvým nápadem rozdělit zůstatek účtu za dárečky malým drobkům, co se trápí napojeni na různé přístroje a nemohou třeba ježíška strávit doma, v obýváku, při pohádkách a vůni vánoční večeře.
Jani, děkuji! Za vše!!!

6 Martin Edy | 9. prosince 2014 v 23:51 | Reagovat

Mozna by se dalo udelat radost vice detem a prispet na par darecku pro deti na oddeleni napr ono kardio. Nebo jim vyzdobit oddeleni kdyz uz tam musi travit cas. Neco pro vice deti najednou. :-)

7 Blanka | 10. prosince 2014 v 7:19 | Reagovat

[1]:

[5]:                                       Líp bych to neřekla...

8 praguenation | 11. prosince 2014 v 10:59 | Reagovat

Milá Janičko. Je krásné, co vše vzniklo ve jménu naší Elenky. Kolika dětem se pomohlo. Je to Bohulibá činnost, která by měla a musí pokračovat. Je to velká věc a je určitě mnoho dětí, které by pomoc jistě potřebovali. Tímto se nabízím jako případný pokračovatel této naší malé, ale přesto velké nadace, ve jménu Elenky.

9 Verča | E-mail | Web | 11. prosince 2014 v 16:49 | Reagovat

Jani a spol. Děkuju vám, že jste nám, čtenářům tohoto blogu, pomohli vytvořit prostor pro lidskost a spolupráci, a že tak můžeme na příspěvcích pro konkrétní děti vidět, kolik toho ona lidskost a spolupráce dokážou.

10 niternice | 11. prosince 2014 v 22:08 | Reagovat

Já děkuju Vám všem, kteří jste reagovali, zkusíme podarovat děti v nemocnici, popřemýšlím a počkám, jestli mi odepíše sestra z dětského oddělení, pokud by měla nějaký tip...
Jinak se Zdeňkem jsme se v reakci na jeho komentář (8) dohodli, že by na to teď při svém pracovním vytížení a sám neměl síly, a tak zůstáváme u toho, že pro tentokrát stačilo - díky za Vaše pochopení, které jste mi vyjádřili :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.