Pomoc Vojtíškovi

12. srpna 2014 v 22:11 |  Pomáháme nemocným dětem...
Jak jsem předeslala, je tady příběh druhý, o nic veselejší, bohužel. Těžký osud Vojtíškův.
První, co jsem se od maminky dočetla, byla naléhavá prosba o pomoc:
"V současné době akutně, ale bohužel bezvýsledně, řešíme přenosnou bateriovou odsávačku, která je pro Vojtíška životně důležitá..nemůžeme se bez ní dostat na kontroly a malému dochází léky..nechtějí nám bez kontroly vypsat recepty..."

Zajímalo mě, proč je na kontroly nevozí sanitka..."my jezdíme sanitkou,ale nemůžeme na kontroly k ostatním lékařům.. Moc a moc děkuji za případnou pomoc...Pavlína a Vojtěch Ivičičovi.."


A tady už maminkou psaný příběh Vojtíška:

"Příběh Vojtíška Ivičiče (narozen 03.05.2012)

Vojtíšek má tyto diagnózy:

Dvojvtoková levá komora(komplexní vrozená srdeční vada)
Bronchopneumonie,Chronické respirační selhání Typ 1(Hypoxický)
Nedoslýchavost,ztráta sluchu NS
PMR
Craniosynostosis
Dyspnoe
Parésa bránice
Tracheostomie
Gastrostomie


Vojtíšek se narodil s těžkou vrozenou srdeční vadou typu jednokomorové cirkulace.O této vrozené srdeční vadě jsme se dověděli od lékařů při ultrazvukovém vyšetření již v raném stádiu těhotenství,ale chlapečkovi jsme dali šanci aby se probojoval životem.
Ve třech měsících byl operován ve FN Motole v Praze,ale objevily se vážné pooperační komplikace,které způsobily parésu bránice,nedoslýchavost-ztráta sluchu a další zdravotní problémy.Chlapeček musel být také napojen na plicní ventilaci,poněvadž nebyl schopen dýchat sám.Nepodařilo se ho lékařům odpojit.
Také se přidaly další problémy a to psychické,poněvadž svůj zdravotní stav těžce snášel..musel být dlouhodobě tlumen sedativy.
Po nějaké době byl převezen do Dětské nemocnice na oddělení Klinika dětské anesteziologie a resuscitace v Brně,kde byl hospitalizován až do 16.06.2014.Také již absolvoval tři operace bránice, taktéž v Praze..bohužel bránice stále neplní svoji činnost..
Postupně se jeho zd.stav začal zlepšovat a probojoval se až k dodýchávacímu přístroji..
Je ležící,nechodí a sám nesedí.Potravu přijímá přes vývod do žaludku tzv.Peg.

Vojtíšek byl propuštěn do domácí péče dne 17.06.2014..s ambuvakem,kyslíkovým koncentrátorem a odsávačkou..oba tyto přístroje jsou bohužel nepřenosné..
Takže když bychom chtěli jít s malým k lékařům na kontroly nebo na procházku tak si musíme objednat kyslíkovou bombu a dalším problémem je odsávačka..což je daleko závažnější,poněvadž nemůžeme zajistit chlapečkovi lékařské kontroly,které akutně potřebuje,poněvadž užívá léky.

Životně důležitá kompenzační pomůcka, bateriová odsávačka Medela Clario od firmy Stamed, se pohybuje v cenové relaci 24 853,-kč.Bohužel na ni nemáme dostatek finančních prostředků, abychom ji pro Vojtíška mohli pořídit a zlepšit i usnadnit mu tak jeho život.
Náš Vojtíšek je velikánský bojovníček a jsme moc rádi,že postupuje malými krůčky kupředu.Má staršího sourozence,který se jmenuje Honzík a ten má též vrozenou srdeční vadu Fallotovu tetralogii a též byl operován ve třech měsících,ale nemá žádné zdravotní problémy.
Byli bychom všem lidem moc vděčni za ochotu nám pomoci s odsávačkou,která je pro našeho syna velice důležitá.


S pozdravem Vojtěch,Pavlína,Vítězslav,Jan Ivičičovi z Brna."Co k tomu víc dodat?
Jen přidávám odkaz na tu konkrétní odsávačku, která je akutně potřeba:

A fotky Vojtíška:

Tak tedy v současné době se snažíme vybrat obrovskou částku, celkem: 63 653,-
Pro dvojčata ze včerejšího příběhu 38 800,- (Pomoc nemocným klukům) na transportní pulzní oxymetr RAD 8V (firma Hoyer Praha s.r.o., ověřila jsem jako jedinou tuzemskou možnost k nákupu této potřeby)
a pro Vojtíška na výše zmíněnou mobilní odsávačku 24 853,-.


Je otázka, jestli to společně zvládneme. Kdekdo dá "lajk", ale tady je důležitý ten příspěvek, ať už jakýkoliv. Jak jsem psala včera, i stovka, když je nás tolik, hodně pomůže.
Jestli Vám nejsou osudy těchto dětí lhostejné, pomožte prosím. Zároveň velice děkuji všem, kteří jste tak již učinili.
Jste skvělí!

Přibývající peníze je možné sledovat na tomto odkazu: Transparentní účet Elenky Mikulové


Pro ty z Vás, kteří nevíte, Elenka byla velká bojovnice s moc nemocným srdíčkem, která měla na facebooku stovky fanoušků, kteří věřili v její uzdravení - tedy v zázrak. Její jméno stránce zůstalo, mise se změnila, totiž v pomoc konkrétním nemocným a potřebným dětem. Troufám si říct, že pokud vybereme dost, bude to taky zázrak. S tím rozdílem, že teď je možno k němu činem přispět...

Děkuju!!!
+++
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 artandlove | Web | 13. srpna 2014 v 0:25 | Reagovat

Veľmi smutné :(. Jediné čým môžem pomôcť je modlidba :/ a veriť, že Pán im pomôže :).. Ospravedlňujem sa no nominovala som ťa na Liebster award, viac info na mojom blogu.

2 Kiki | 13. srpna 2014 v 10:00 | Reagovat

Víc  než modlitba  by  myslim pomohla  třeba stokoruna-- Pán jim asi bez životně důležitých přístrojů nepomůže. Hezký den.

3 renuška | Web | 26. srpna 2014 v 11:42 | Reagovat

Je to tam ... sice až dnes, ale je.

4 niternice | 27. srpna 2014 v 14:39 | Reagovat

Díky!!!

5 freak | Web | 17. srpna 2015 v 15:45 | Reagovat

Ovladače tiskáren canon mg5250 http://ddriver.cz/ovlada-e-tisk-ren-canon-mg5250.html Hra watch dogs :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.