Adámek

29. prosince 2013 v 17:03 |  Pomáháme nemocným dětem...


Dneska Vám předkládám dopis, který mi přišel na mail, a který mě dostal.
A to úplně celý... Je pozitivně laděný, přestože plný strašných událostí.

Je od táty malého Adámka, jemuž jsme se začali skládat na kočárek, na základě doporučení jejich
rodinné přítelkyně a po prvotním kontaktu právě Adámkova tatínka.

Snad mi odpustí, že dopis vkládám celý, jak ho napsal:

Dobrý večer,

na úvod se vám velice omlouvám,že se píši až teď,ale svátky jsem prodělal s angínou:-(a nechtěl jsem vás také zatěžovat.

Velice mně zasáhlo zhlédnutí a přečtení vašeho životního příběhu a uronil jsem spousty slz,osud nám dává a hold i bere krásné dny,ale asi to tak má být,kdo ví! Je mi to velice líto!!!

Abych vám tedy přiblížil trochu náš příběh,
Adámek se narodil před dvěma lety v listopadu,Renči těhotenství bylo bez jakéhokoliv problému až na to,že byl Adámek koncem pánevním ale takových případů je spousty.
Nadešel tedy den kdy byl naplánovaný termín císařského řezu a my se těšili na miminko, ani jeden z nás nevěděl co to bude.Porod proběhl celkem v pořádku byl jsem přítomen a anesteziolog ještě říkal,že mám dělat zábavu,když nám bylo oznámeno,že máme kluka a byl nám ukázán v očích doktorů zrovna štěstí nevyzařovalo hned byl Adámek odebrán na měření a já šel s ním,když jsem ho viděl udělalo se mi zle, byl malinký 2,3kg a celkově pokroucený jeho levé chodidlo bylo úplně jinak než má být a pravé také nebylo zrovna v pořádku,deformity na prstech levé i pravé ruky,roštěp měkkého patra, nohy pokrčené v kolenech tak,že Adámka délka byla jen odhadnuta. Byl to prostě šok,pak mi nějaká paní doktorka řekla co tam ještě dělám,že mám už dávno slavit a to co Áda má že není vážný problém.
Adámkova hlavní diagnoza je artrogripoza,vazivo kloubní onemocnění.
Tak nějak čas plynul a my začali chodit na Bulovku kde bylo ještě zjištěno,že má Adámek špatné kyčle a začali ho sádrovat a rovnat chodidla,to trvalo asi dva a půl měsíce od narození,kdy Áda přestal pomalu jíst začal hubnout,jen spal a začínal modrat a dusit se.Díky naší doktorce se Adámek dostal do Motola kde mu bylo prováděno sondování,ale bylo to pro něj tak nepříjemné a bylo rozhodnuto,že podstoupí operaci a dají mu vývod z žaludku pro příjem potravy v den kdy měl být zákrok proveden nám paní doktorka říkala,že se to tedy povedlo ale na poslední pokus bylo to prý velice náročné a už mylslela,že nebude,vůbec jim nešlo ho zaintubovat.
Bylo tedy zjištěno,že má v krku špatné poměry kořene jazyka vůči ostatním věcem a proto to vůbec nešlo a bylo nám nabídnuto,že když ho tam mají zaintubovaného,tak by bylo nejlepší udělat mu tracheostomii a důvod byl jasný jaký koliv zánět v krku by bylo nebezpečí udusení.
A tak Adámek v motole s Renčou stravil skoro tři měsíce a pak byl propuštěn domů.
Na Bulovku se už nevrátil a veškerou péči mu dávají lékaři v Motole kam jezdíme každý týden na cvičení,ortopedii když ho paní doktorka chce vidět a na ORL kvůli výměně tracheostomie už jezdit nemusíme už dlouho měníme doma tam se jdeme jen vždy podívat ať vidí Adámka jak roste a zlobí.
V současné době má Adámek za sebou operaci roštěpu toho patra a srovnání levého chodidla,další plány budou rozhýbat někakým způsobem kolena která jsou stale pokrčená a chybí asi 10stupňů na napnutí což je poměrně dost a paní doktorka má plnou hlavu jak to udělá protože anatomie je tam úplně jinak než má být a potom ho čeká úprava druhého chodidla a celková péče.
Prognozy do budoucna nejasné.
Jinak Adámek je velice usměvavé a chytré a hlavně dravé dítě do života které nám dělá radost,po specielním mléku roste což je úžasné,potravu ústy nepřijímá ale už má zájem do určitých věcí kousat ale hned to vyplivne nebo se pozvrací stratil polykací reflex a tak si s ním stále hrajeme a zkoušíme nové a nové věci a je to o trpělivosti,vodu pije normálně ze sklenice z láhve jak mu dáte něco ochuceného tak to plive ale jak co je to složité ale nevzdáváme,nejvice používá na rukách tři prsty kterými ovládá celý svět nemá s ničím problém,pohybuje se že leze po zadku,kolenech a když se má čeho držet tak i jde ale kvůli kolenům neudrží stabilitu.
Má Adámek ještě velké štěstí a to je jeho velká ségra Valinka které je 9let a má s ním naprosto úžasný vztah!!!!!
Možná,že jsem něco zapoměl napsat ale z větší části je zde vše.

Velice si vážíme toho co děláte nejen teď pro nás ale celkově pro ostatní.
To že se k vám dostala informace,že potřebujeme kočárek,tak to bylo řečeno už dávno a tedy Adámek už od listopadu kočár má,potřeboval větší protože v něm bude trávit ještě asi hodně času.
Možná,že jsem příkal před paní Šmejkalovou,že možná budu kupovat vozík za kolo aby mohl být Áda součástí našich výletů ale to není tak podstatné a důležité.
Každopádně paní Šmejkalové děkuji,že se zmínila a lidský osud jí není lhostejný protože každý má nějaké to trápení.
Velice děkuji vám za vaší schopnost řešit věci ted a hned a veliký DÍKY patří těm co posílají peníze na Adámka,ale nebylo by fér si od vás teď něco vzít protože když to tak vezmu Adámek ted nic nepotřebuje,my nevíme co bude zatím dál a tak nemůžeme dělat nějaké závěry,možná do budoucna bude muset jezdit do lázní atd. ale kdo vím!!!

Doufám,že nás chápete a pevně věříme,že peníze které máte vybrané udělají radost dalšímu dítěti které je v pořadí po Adámkovi,také doufám v to že vám to nezpůsobí žádnou komplikaci,to by mě mrzelo moc!!!

Moc moc vám děkuji a věřím,že to nejsou poslední řádky a přeji vám spousty úspěchů.

Adámek,Valinka,Luboš a Renata z Přehvozdí
Tak co na to říkáte?
Ve mně ty řádky vyvolaly plno emocí.

Jako věta: "...nejvice používá na rukách tři prsty, kterými ovládá celý svět..." Krásně řečeno.
Je fajn, když nemocné děti můžou aspoň ovládat svůj svět. Někdy to jde, někdy jen třemi prsty,
jako Adámkovi, a někdy vůbec. Teď jsem vzpomněla na Péťu...

Přesto prý Adámkovi nic nechybí, což je velice příjemné, číst takové sdělení, po nabídnuté pomoci.

Tak ještě jedna otázka na Vás, kteří jste přispívali - jak s vybranou částkou naložíme?
Je možnost i vrátit Vám příspěvky, které jste poslali konkrétně na kočárek...
Možností je vždycky víc...

Ještě dodám, že prozatím žádný další případ nemáme.

Prozatím děkuju za pozornost. A samozřejmě také za všechny Vaše příspěvky...
***

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Marie | 29. prosince 2013 v 17:22 | Reagovat

Peníze se na účtu nezkazí a najde se někdo potřebný.Je vidět,že Adámek má skvělou rodinu.Držim palce,ať je co nejlépe.

2 renuška | Web | 29. prosince 2013 v 17:29 | Reagovat

Jani, Áda je správný kluk, co má správného tátu a mámu a taky ségru. Když se podívám na tu fotku, říkám si, vše je jak má být. Jsou šťastní. A oni asi opravdu jsou.
Jsem máma dvou zdravých kluků a stále více si to uvědomuji, jaký je to zázrak a jak jsem za to vděčná.

Zatím jsem ještě korunky neposlala, chystám se v lednu, snad to nevadí. A ať už je použiješ na cokoliv pro dobrou věc, je mi to víceméně jedno. Hlavně když se dostanou těm, kteří je potřebují a užitečně využijí tam, kde my ostatní máme takové štěstí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.