Napíšu knihu knih!

10. března 2011 v 19:37 |  Fejetony
Od mala mám velký přání - stát se slavnou spisovatelkou. Nevadí, že do třiceti jsem nenapsala v podstatě ani řádku. Pořád čekám, až to na mě sedne, a pak sednu já a napíšu naráz knihu. U hrnku s kafem.
A brnknu nějakýmu vydavateli, a on spráskne ruce, že to bude kniha století. A já pak do smrti nebudu muset nic. Jen sledovat, jak se moje dokonalá záležitost stává bestsellerem, pak podepsat práva ke zfilmování a rozdávat autogramy. Ale to nebudu muset, to budu jen moct... To zní!
Jenže nějak to ne a ne na mě sednout. Slyšela jsem nedávno takovej židovskej fór, kdy žiďák prosí Boha, ať ho nechá vyhrát v loterii a furt nic, až mu nakonec Bůh vzkáže, že by si mohl aspoň vsadit. Trklo mě to a vydala jsem se svýmu "osvícení" naproti. Jen takový vstřícný krok… Sedla jsem ke svýmu počítači a začala zkoušet něco naťukat... Co to jako dá. Nic moc, pár slov, co jsem stejně tůhle někde četla... to by ani neplatilo. Jenže pak jsem se vyděsila, že nemám talent. Proboha! Celej život s ním počítám, že mě nakonec zachrání, až bude nejhůř... Co já budu dělat?!
Neházej flintu do žita, uklidňovala jsem se. Teď to zavři a zkus to zas později. Důležitý je nevzdávat to, vydržet. A nevzdalovat se od toho compu moc daleko, kdyby to náhodou přišlo.
Už se takhle trápím několikátý měsíc. Vždycky dám dohromady pár vět a potom je začnu předělávat. První dám nakonec, druhou na začátek... A pak to smáznu a začínám nanovo. Chvíli už se zdálo, že to přišlo, ale byl to jen slovní průjem po hádce s manželem. Nikomu by to nic nedalo. Vezmu to z jinýho konce, vymyslím si nejdřív téma. Ne, nejdřív pointu. Ne, styl. Ne, do háje, velikost písma! Nakonec nevyplodim ani to. Nic neni dost dobrý pro mou knihu knih. Tak se říká Bibli... Tohle by mohla bejt teda druhá kniha knih, snesu to. Bible si to zaslouží, je tak obsáhlá a zašifrovaná, to bych nedala nikdy. To to tehdá na někoho hodně přišlo. Očekávám nejmíň stejnou smršť nápadů a fantazie, mám na to kapacitu, cejtim to odmala.
Možná to vezmu z ještě trochu jinýho konce - začnu shánět vydavatele. Ať pak můžu už jenom odpočívat. Najdu si toho nejlepšího... Nebo ne, bude lepší nějakej chudák, co mu nejdou kšefty, pomůžu mu. Vždycky jsem měla ráda dobrý skutky. Vybarvim mu, co se chystám, a že to bude pecka, a ať se na to nachystá. Aby pak stíhal dotisky a tak. Nevim přesně, co všechno je kolem vydávání třeba, to nechám na něm. Chci jenom, aby byl ready a čekal na telefon. Ale něco za něco, bude mi muset k tomu psaní připravit zázemí hodné spisovatele. Chtělo by to nějakou úroveň, ne abych tady ležela na proleženym gauči s kafem a ťukala to na tom svym kolovrátku. Z toho by mě ďahlo, sekne se a co potom... Přetrhne se nitka a nebude nic. Jestli to chce riskovat a neposkytne mi novej computer, tak to budu radši snad vyšívat do tý deky, co na ní ležim. Nebo potom napsat to na papír, taky možnost...
No uvidíme, jak bude rozumnej. Jdu to zjistit... Držte mi palce, ať se toho románu - toho vrcholu veškeré světové literární tvorby, dočkáte. Je to i ve vašem zájmu! Chcete přece být současníky světoznámé spisovatelky, o které se budou učit tisíce po nás. A po nich. A po nich. O mně. Ó, já se těšim! Škoda, že mi je teprve třicet...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Stále Zamilovaná | Web | 10. března 2011 v 19:51 | Reagovat

Pěkné sny! :) I já mám takový, že jednou napíšu knihu, který bude jó úspěšná! Už teď, ve svých patnácti letech, si to trénuju na nějakých menších povídkách, které většinou nedopíšu, protože se mi můj prvotní nápad přestává líbit. I dnes jsem dostala nápad, co by se dalo napsat. Jsem u druhé kapitoly a zjišťuju, že na to budu potřebovat speciální sešit, do kterého si budu  zapisovat různý kraviny, co by se daly použít. Dnes ve škole jsem dostala tolik nápadů, ale do u klávesnice se mi všechny vypařily! :)

2 niternice | 10. března 2011 v 22:12 | Reagovat

[1]:  Já si taky dělávám poznámky, když mě nějaká situace zaujme, tak na rychlo popadnu mobil a naťukám si to tam, a před spaním - to přichází nejvíc nápadů, je dobrý mít po ruce ten blok :)

3 Lenička | 7. května 2011 v 1:45 | Reagovat

Věřím,že z TEBE bude jednou Velká spisovatelka,a já se budu vytahovat,že ji znám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.